TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! 


Sisustame lastetuba 

 

Tapeet tapeedipood tapeedisalongVärvispikker

Kuidas ja missuguseid värve valida


Värvitoonide mõju inimpsüühikale on uuritud läbi sajandite. Selge on see, et valguse ja värvi vägi on olemas ja seda alahinnata ei saa. Värvitoonid mõjutavad meeleolu ja isegi tervislikku seisundit, mis suures osas sõltubki ju vaimu meelsusest. Värv on energia, mis on meie olemise lahutamatu osa, värvid aitavad meil oma hinge salasoppideni pääseda, probleeme lahendada ja tervena püsida.


Unistuste interjöör sinistes toonides 

Sinise jahutav sära on ammutatud safiiridelt ja taevavõlvi lummavast ääretusest. See on kui suvepäeva taevas, nagu järve või mere laine, mis teeb hingamise vabamaks ja rahustab meeli.   
                                                             


Unistuste interjöör rohelistes toonides 

Roheline kätkeb unelmaid ja annab lootust igatsevale psüühikale. Riietatuna taimedemaailma mitmekesisusse ja mägirohu kastetilkadesse, on ta laenanud oma värvi smaragdidelt.


 

Unistuste interjöör kollastes toonides ►Tapeet Hybrid kollektsioonist

Kollane on nagu päike, mille kiired avardavad ja annavad ruumi uute asjade mõistmisele. Kollane on teadmiste ja õppimise värv, mis aitab tähelepanelik olla, kuulda, näha ja omandada.  

   
                                                           

tapeet Odyssee kollektsioonist


Unistuste interjöör oranžides toonides 

Oranžis ühinevad kollase ja punase energiad, andes plahvatavat rõõmu, uusi mõtteid ja ideesid. Selles on nooruspõlve veidrusi ja naljatlemist. Oranžis on armastuse tuld ja seksirõõme, maskiballi ja täikat, tsirkust, näitlemist ja lõbustusparke.

 

Unistuste interjöör punastes toonides Miurio

Punane on värvipaleti kõige aktiivsem ja ergutavam värv. See annab julgust ujedale, ergutab väsinut ja annab sooja külmetajale. See on kire, armastuse, aga ka raevu värv.

 Miurio
Unistuste interjöör lillades toonides 

Violett toob hinge sügavust, hardust ja meelerahu. Violetis ühinevad punase teadlikkus ja sinise intuitiivsed kogemused. See ergutab tunnetust, meelitab endasse süüvima, süvendab keskendumist ja aitab luua ühtsustunde maailma kõiksusega.Unistuste interjöör roosades toonides ► Unistuste interjöör valgetes toonides ► 


Unistuste interjöör hallides toonides ► 
Rääkides värvist peetakse silmas värvilise valguse voogu, mis ühel või teisel viisil mõjutab vastuvõtja meeli. Kunstlik valgus ja päikesekiirgus mõjutavad värvitoone erinevalt. Kaupluses värve valides tuleb arvestada võimaliku valguse erinevusega sõltuvalt kodu valgustusest ning meeles pidada, et ühe ja sama seinapinna värvitoon võib tunduda erinev, sõltuvalt kõrvalolevate pindade värvustest. Külm valgus muudab ka värvitoonid tunduvalt külmemaks ja soe valgus vastavalt soojemaks. Samuti on tähtis arvestada sellega, kuhu, mis ilmakaarde avanevad ruumide aknad ja kui palju valgust nende kaudu ruumi tuleb. Hommikupäiksega ruumide valgus on kargem ja jahedam, õhtupoolsega seevastu soojem. Et teada saada, kuidas värv ruumis tegelikult mõjuma hakkab, tuleb vaadelda värvikaarti ja tapeedinäidiseid ruumis, kus nad paiknema hakkavad, nii päeva- kui tehisvalguses, hea kui ka nii hommiku kui õhtuvalguses ja võrrelda näidiseid teiste ruumis paiknevate värvitoonidega. Näiteks oranžil tausatal muutub hall külmemaks ja sinisel seevastu soojemaks. Vastandvärvid (sinine-oranž, punane-roheline, lilla-kollane) teineteise kõrval elavduvad ja panevad mõlemad toonid särama. Samuti on värvidel komme mõjuda suurel pinnal pisut teistmoodi kui tillukesel värvinäidisel. Enamasti tunduvad heledad toonid looduses ja loomulikus valguses veelgi heledamatena, samas hämarama valgusega ruumis tumedamatena, väikse näidistüki puhas toon saab suurel pinnal lisaenergiat ja veelgi enam erksust ehk mida suuremal pinnal erksatoonilist värvi või mustrit kasutada seda intensiivsemalt see mõjub. Erinevate värvide küllus ühes ruumis võib mõjuda nii ergutavalt ja värskendavalt, aga samas ka stressitekitavalt. Kodu on koht, kust ammutame jõudu. Igaüks tunneb ära, mis on just teda toetav see õige toon, kontrast või muster. Värve valides usalda eelkõige oma sisetunnet!