Unistuste interjöör hallides toonides

Hall, see on üleminek musta ja valge vahel, pretensioonitu vahepealne staadium. Hallis on argipäevasust, kus ei juhtu midagi erilist. See on justkui kindel kalju looduses, millest õhkab rahu. Halli iseloomustab ajatus, milles võib viibida lastes end kanda mõtisklustel ilma värvide möllu ja adrenaliinita. Hall on ühest küljest vanamoodne ent samas ei lähe kunagi moest välja ehk ta on alati vana, ka noorena.
Liigne halli ihalus viitab ujedusele ja ettevaatlikkusele, soovi jääda märkamatuks, soodustades enda tundmist võõra ja ebasoovitavana. Halli värvi mõju all kulges puritaanluse ajajärk. Liiga palju halli interjööris mõjub masendavalt. Tagasihoidlikuma ja melanhoolse inimese, eriti lapse eluruumis tuleks hallist hoiduda või kasutada seda tooni oskuslikult teisi toone toetava, rahustava taustana.

Hall on suurepärane taustatoon, tuues esile värvispektri kirkamate toonide sära. Ühtlasi aitab hall interjööris vaos hoida, rahustada julgemaid värvivalikuid, mõjudes asjalikult ja korralekutsuvalt. Halliga sobivad kokku enamus värvipaleti puhastest toonidest. Eriti hakkavad halli taustal kirkamalt särama soojad toonid – kollane, oranž ja punane. Roosa, eriti pastelsem vanaroosa koos halliga annab rahuliku, lõõgastava tulemuse, olles ideaalne kooslus magamistubades. Külmad toonid – sinine, roheline, violett – seevastu hallil taustal muutuvad veelgi kargemaks. Metalliktoonid – vask, kuld, hõbe, pronks lisavad hallile suursugusust ja väljapeetust. Hõbehall varjund seinakatetel annab valgust peegeldava efekti ja toimib ruumi avardavana.

Hallitoonilised tapeedid on suurepärased taustamängijad, mis võimaldavad lisada kirkamaid värvilake aksessuaaride ja tekstiilidega.

Halli rohkus annab kindlust ja sisendab rahu, ent liiasus võib taandada ja muserdada, õiges proportsioonis halli kasutamine annab suurepärased tulemused värvipaleti kõigi teiste toonidega ja loob toetava interjööri.