Unistuste interjöör oranžides toonides

Oranžis ühinevad kollase ja punase energiad, andes plahvatavat rõõmu, uusi mõtteid ja ideesid. Selles on nooruspõlve veidrusi ja naljatlemist. Oranžis on armastuse tuld ja seksirõõme, maskiballi ja täikat, tsirkust, näitlemist ja lõbustusparke. Oranžist hoovav kiirgus on võrreldes kollasega raskem, soojem ja tihedam. See on kui avameelsuse, jutukuse ja soojuse värv. Oranž on tulvil julgust, riske ja kartmatust. Ta paneb oma tundeid väljendama ja vanu, juba harjumuseks saanud piire purustama. Oranž värv tugevdab nõrka eneseväärikustunnet, vabastab pingeist, avardab meeli, aitab olla sallivam ja lisab võimet elus toime tulla, ta on väga tõhus masenduse eemaldaja, annab energiat ja aitab kiiremini haigusest taastuda.

Oranži segamisel valgega saame aprikoosi- ja virsikuvärvilisi kreemikaid kuni beeže toone. Heleoranž ja virsikutoonid sobivad hästi ujeda loomuga laste ja vanurite ruumidesse, eriti hästi mõjub see kergesti masenduvatele inimestele. Mida punakamaks oranž muutub, seda kirglikumana, aga tihti ka agressiivsena seda tunnetatakse. Liiga palju oranži võib väsitada ja ärritada. Suur ereoranž pind võib mõjuda ahistava ja sisemist tasakaalu häirivana ent kombinatsioonis valgega loob ruumis elustava ja rõõmsa meeleolu, olles heaks taustaks laste mängutoas ja peosaalides. Igal juhul mõjub apelsinitoon ergutava, liikumapaneva ja aktiveerivana.

Oranži tooni võiks kasutada pigem vürtsina aksessuaarides ja detailides või ühe efektseinana, kuna liiga suurte pindadena võib mõjuda puhas oranž liialt pealetükkivana. Oranži paneb särama sinine, koos halliga mõjub oranž elegantselt vaoshoituna. Terrakotaoranž koos soojade roheliste toonidega loob maalähedase ja koduse õhustiku. Vannitoas aitab oranž ärgata ja söögitoas mõjub isutõstvalt. Kõige loomulikumad kohad oranži kasutamiseks on aktiivse tegevusega ruumid  –  elu- ja mängutoad, peosaalid, söögi- ja mängukohad.