Unistuste interjöör lillades toonides

Violett toob hinge sügavust, hardust ja meelerahu. Violetis ühinevad punase teadlikkus ja sinise intuitiivsed kogemused. See ergutab tunnetust, meelitab endasse süüvima, süvendab keskendumist ja aitab luua ühtsustunde maailma kõiksusega. Violett räägib kogemustest sündinud elutarkusest, lahtipäästmisest ja loobumisest, selles on armastus, omakasupüüdmatus, teiste teenindamist ja halastust. Lillasid toone armastavad sageli vaimuinimesed, kunstnikud ja müstikud.

Violetset pinda tunnetavad ühed müstilise ja pidulikuna, teised igatseva ja kurvana. Liiga palju lillat võib muuta melanhoolseks ja mõjuda masendava ja rusuvana. Põlgus lilla vastu võib tekkida siis, kui ei leita oma hingelist teed, elatakse elupõletavalt ja rahulolematult. Värviteraapias kasutatakse violetset kiirgust räsitud närvisüsteemi rahustamiseks ja tasakaalustamiseks. Magamistoas on lillast abi vaimse töö tegijale, kes kannatab stressi all.

Lilla on interjööris üks efektsemalt mõjuvaid toone. Lillakad-violetsed toonid on parimad värvid loomaks ruumis pidulik, salapärane ja suursugune õhkkond. Sügavlillade toonide võlu tuleb oivaliselt esile pehme sameti ja läikleva siidi pinnal. Violetsete ja siniste toonide ühendus loob rahuliku ja jaheda miljöö, milles on hea lõõgastuda. Heledamad lavendeljad varjundid loovad koos valgete, helehallide ja beežide toonidega asjaliku, neutraalse ja sõbraliku ümbruse. Efektse tulemuse annavad nii sini- kui punakasviolett koos rohelisega.