Unistuste interjöör kollastes toonides

Kollane on nagu päike, mille kiired avardavad ja annavad ruumi uute asjade mõistmisele. Kollane on teadmiste ja õppimise värv, mis aitab tähelepanelik olla, kuulda, näha ja omandada. Kollane aktiveerib aju toimingut ja loogilist mõtlemist. Kollane tugevdab närvisüsteemi ja lisab stressi talumisvõimet ning eneseusaldust. Koosolekute ja tähtsate nõupidamiste ruum on hea kujundada kollasega. Kollane tugevdab mälu ja otsustusvõimet. Kollases on ka kavalust, ninatarkust ja loba nig ta võib seostuda ka kadeduse ja kavaldamisega, aga enamasti sisendab kollase värvienergia optimismi, reipust, julgust, uudishimu, iseteadlikkust ja valgustumist.

Liiga palju kollast värvi paneb asju analüüsima ega anna tunnetele ruumi, võib muuta uhkeks ja oma teadmistega hooplejaks, seetõttu on kollast mõistlik tasakaalustada teiste värvitoonidega.  Kollase paneb särama lilla ja sinine. Teda on hea tasakaalustada valge, hallikassiniste ja hallide toonidega. Kollane võib ka olla üksik ere värvilaik mõne detaili, eseme või aktsentseina näol  muidu neutraaltoonides, näiteks halliga kujundatud interjööris. Kollane loob valgust kitsastesse ja pimedatesse ruumidesse. Kollane värv söögitoas ja köögis tekitab koos teiste soojade toonidega söögiisu. Magamistoas on parem kollast vältida, kuna ta ei lase aju tööl lakata. Kollane on hea toon mängu- ja õppimisruumides. Kollase vajadust ruumis võib rahuldada ka naturaalne puit – põrandal, mööblis, ustes. Kõige soojem ja oranžipoolsem on männipuit, kerge ja heledana mõjub kasepuit. Helekollased toonid näivad esemeid ja pindu tõstvatena ja kergemaks muutvatena ning toovad ruumi heledust, soojust ja avarust.

kollane tapeet Graham&Brown

Kollane seostub eelkõige päikese, soojuse, lootuse ja rõõmuga. Parajas annuses kollast säravate, julgete värvilaikudena tõstab tuju, mõjub vitamiinisüstina ja justkui ravib ning paneb elama morniks tõmbunud halli ja igavleva valge interjööri.