Unistuste interjöör punastes toonides

Punane on värvipaleti kõige aktiivsem ja ergutavam värv. See annab julgust ujedale, ergutab väsinut ja annab sooja külmetajale. See on kire, armastuse, aga ka raevu värv. Punane tähistab uue algust – elukohamuutus, õpingute alustamine, firma loomine ja uued ideed saavad hoogu juurde punase stardienergiast.

Punane annab hoogu juurde ja jõudu siis, kui oled väsinud ega jaksa õieti midagi teha. Liiga palju punast ärritab ja tekitab agressiivsust. Interjööris võimaldab punane luua mõjusaid efekte elustades ümbrust. Suurtel pindadel mõjub punane hõõguvalt soojana ent võib tunduda liialt pealetükkiv. Tervet ruumi punaseks võõbata pole vast mõistlik, aga üks efektse punase mustriga sein koos seda toetavate detailidega oleks piisavalt atraktiivne. Värske ja ergutavana mõjub ka valgel taustal punase väiksema mustriga tapeet, mida võib taustana kasutada ka mitmel seinal. Erkpunased detailid muudavad ka kõige neutraalsema ümbruse pilkuköitvaks. Punased värvilaigud patjade, küünalde, vaipade näol annavad energiasüsti, loovad hea tuju ja aitavad kaasa uute ideede tekkimisele.

Väikesed punased esemed tunduvad eriti kompaktsed ja atraktiivsed. Muidu valgega kujundatud köögis loob väike annus punast meeleolu ja tõstab söögiisu. Musta, valge ja puhta punase kombinatsioon on üks efektsemaid ja mällusööbivamaid kooslusi ruumikujunduses ent sellises ruumis pikaaegselt viibida võib olla väsitav. Piduliku ja väärika atmosfääri aitab luua veini- ehk purpurpunane.