Unistuste interjöör sinistes toonides

Sinise jahutav sära on ammutatud safiiridelt ja taevavõlvi lummavast ääretusest. See on kui suvepäeva taevas, nagu järve või mere laine, mis teeb hingamise vabamaks ja rahustab meeli. Sinises öeldakse kasvavat loovuse jõud ja inspiratsioon, esindades tõde, ustavust ja usaldusväärsust. Sinises on iseseisvust ja üksinda tegutsemist, teadus, kunst ja leiutised liiguvad siniste võngetega. On kasulik tuua sinise loovaid energiaid ruumidesse, kus lauldakse, mängitakse, maalitakse, kirjutatakse või tegeldakse käsitööga.

Sinine on üks parimaid värve magamistoas koos valgega, kus ta rahustab, jahutab ning teeb uniseks ja toob sügava kosutava une. Sümboliseerides vett, paistavad sinise toonid puhta ja steriilsena ka vannitoas. Sinine köök ei võimenda näljatunnet, sobides ruumi, kus soovitakse liigsöömist piirata. Nagu ikka tuleb kõike tasakaalus hoida – liiga palju sinist võib tekitada isoleerumist ja üksindust ja süvendada masendust ning mõjuda külmalt ja steriilselt. Sinist on hea tasakaalustada sooja puidu ja liivakarva beežide toonidega. Sinise paneb särama vastandtoon oranž ning tema head sõbrad on kõrvaltoonid roheline ja kollane. Valge rõhutab sinise puhtust ja kargust. Suuremas koguses tumesinine mõjub üllatavalt efektselt ja värskendavalt eriti kui ruumis on tasakaaluks palju heledat puitu ja valge erinevaid varjundeid.

 

Helesinine ruum tundub suurema ja jahedamana, hele türkiissinine mõjub lohutavalt, värskendavalt ja õhuliselt.
Erinevad sinise varjundid loovad kerge õhulise ning lõõgastava miljöö. Armsad sini-valged lillemustrid, triibud ja ruudud lisavad romantilist hõngu. Maakodulikku õhustikku saab rõhutada valgetel põhjadel taime või prantsuse stiilis toile-mustritega .
Sügavates tumesinistes toonides tapeedid ja kardinad loovad elegantse elitaarse ja luksusliku õhustiku. Eriti kuninglik kombinatsioon on tumesinine koos kulla-, hõbeda või pronksiläigetega.
Mereteemaline lastetuba mõjub ajatult ja klassikaliselt. Asjaliku skandinaavialiku õhkkonna saad tekitada sini-hallide varjunditega, mille elavdamiseks kasuta sinepikollaseid või laimirohelisi detaile. Kui kõik liig tüüne ja rahulik näib, kasuta türkiisi ja salatirohelist kombinatsiooni, millega saad kevadiselt erksa interjööri