Unistuste interjöör musta tooniga

Must  on värvidest kõige aukartust äratavam värv.
Sisaldades endas kõiki teisi värve on must meie alateadvus, mis on salvestanud kogu eluvärvide spektri. Must saadab meid elu kõige tähtsamatel sündmustel, nii kurbadel kui väga pidulikel. Must lisab prestiižikust, pidulikkust, aukartust ja aitab hoida distantsi. Must toimib kaitsevärvina, aidates peita tegelikku olemust, luues justkui kaitsekilbi tundlikele ja kergesti haavuvatele tunnetele. Must ja pimedus hämardavad piire, kuna valgus ja värvid on neis peidetud, nähtamatud.
Vähesed värvid on suurejoonelisemad ja sisaldavad rohkem. Must on ühtaegu nii moe- kui leinavärv. Sümboliseerides ühtaegu nii viljakust kui surma, lõppu kui algust, õpetatust ja vagadust,  peletab ja samas lummab see inimesi.

Must imeb oma võimsusega ruumist valguse ja energia, mistõttu tuleb teda sisustuses kasutada äärmiselt läbimõeldult. Mustaga saab varjata ja peita, samas niipea kui lisada musta värvi taustale ükskõik milline puhas värvitoon, omandab see salapärase musta taustal eriliselt maagilise kirkuse. Must on niisiis suurepärane tausta toon, mis oma väljapeetusega annab väärikust ja sära kõigile teistele toonidele.   Musta värvi kasutust sisustuses koos vaid ühe puhta värvitooniga tasuks vältida, sest see võib mõjuda liiga brutaalsena, näiteks puhta punase ja süsimusta kooslus, mis võib assotseeruda õudusfilmi stseenidega või kollane ja must, mida kasutatakse reklaamitööstuses ja hoiatussiltidel. Seevastu on must suurepärane toon hoidmaks koos kirjusid värvikooslusi, seal kus tahetakse korraga kasutada mitmeid teisi või suisa kõiki värvispektri toone. Taimemaailma võrratud mustrid löövad mustadel kangastel ja tapeetidel eriliselt efektselt särama. Luksusliku õhustiku annab musta kasutamine koos metalliktoonidega, eriti hõbeda ja kullaga.

Olles värvidemaailma kõige šikim toon, sobib must tugevatele isiksustele ja nõuab tarka ja oskuslikku kasutust.  Musta tooni seinakatted lisavad luksuslikkust, mõjuvad maagiliselt ja annavad ruumile sügavuse dimensiooni.