Unistuste interjöör valgetes toonides

Valges sisalduvad kõik värvispektri värvid. Valge ülesanne on loovutada kõige rohkem valgust, energiat ja tõsta kõigi teiste värvide võnketaset. Valge on ühtsuse sümbol, mis otsib õiglust. Ka tähendab valge süütust ja puhtust, annab tuge lootustele ning kehastab rahu, sest selles on kõik värvid võrdsed. Valge on esimene samm harmoonia ehk kõigi värvide rahuliku naabruse peegelduse suunas.
Valge sobib ükskõik millise värvi elustamiseks, olgu selleks siis puhas punane, sinine või roheline, aga ka roosa, oranž või kollane – valge näitab asju selgejooneliste ja puhastena ning võib olla eri värvide vaheliseks ühenduslüliks kogu elamises.

Rohke valge värvi kasutamine ruumis on kahtlemata heaks imerohuks sünge ja väsinud interjööri ”tervendamiseks” ning kerge valik esialgsele otsustusvõimetusele ja inspiratsioonipuudusele, ent ka valgega kujundatud interjöör tuleb sama põhjalikult läbi mõelda kui keerukam värviskeem. Läbimõtlematult valge ruum võib halvimal juhul mõjuda kui lohakil laoruum (sest asjad, tulevad valgetel suurtel pindadel hästi esile), mis on külm ja hingetu, eriti kui seinad on võõbatud lihtsalt tavalise valge värviga.

On selge, et valge on suurepärane valik interjööri avardamiseks, valge muudab kõik pimedad nurgad helgemaks ja  esemed õhulisemaks. Erinevad valgevarjundilised tapeedid on parimaks fooniks kõigele sellele, mis seintele riputatakse ja tuppa paigutatakse. Valged või heleda tonaalsusega tapeedid, mis on pärlmutrise helgi või läikepinnalise mustriga annavad seintele elu ning loovad ruumis valgustpeegeldava ja avardava efekti, mis meie napi valgusega kliimavööndis on oluline nüanss.

Valgel ja valgel toonil on vahe, sest valgel on palju erinevaid varjundeid, laias laastus võib jagada soojadeks ja külmadeks valgeteks sõltuvalt sellest, millist teist värvi need sisaldavad. Populaarseim on säravvalge, ent on olemas veel soojade elevandiluu ja pärlmutter- või roosakate varjunditega valgeid ning külmi halliseguseid, sinaka helgiga valgeid. Soojemapoolsed valgevarjundid pehmendavad nurki ja tekitavad rahulikuma turvalise keskkonna, ent valesti kasutades on neil oht mõjuda määrdununa, samuti kui külmemapoolsed valged mõjuvad lõõgastavalt ja värskelt ent võivad mõjuda jälle liiga steriilsetena, kui neid kasutada vales vahekorras.

 

 

Kuigi valge on oma olemuselt puhas ja rahulik, võib selle värviga liialdamine põhjustada pettumist, võõrdumist ja tühjustunnet. Lastetoas ei tohiks kindlasti valge domineerida, kuna üdini valgetes toonides interjöör ei stimuleeri piisavalt nägemist ning ei paku emotsionaalset tuge. Ent valge on suurepärane taustatoon, olles parimaks fooniks kõigile teistele värvitoonidele. Valge koos kulla-, hõbeda või pronksi tooniga loob piduliku, särava ja luksusliku õhustiku. Valgete tapeetidega kujundatud seinad annavad palju võimalusi erinevate tekstiilide, mööbli ja aksessuaaride kasutamiseks.