JAPANDI

(jap+scandi)

Japandi on kombinatsioon jaapanlikust minimalismist ja funktsionaalsusest ning skandinaavialikust rustikaalsest soojusest ja rahulikkusest, so. stiil, kus kohtuvad loodus, lihtsus ja kunst.
Naturaalsed materjalid, neutraalsed, loodusele omased, helged kerged värvitoonid, zen-mõtteviisile omane rahulikkus ja põhjamaine hygge’lik pehmus – japandi stiil toob koju maksimaalse funktsionaalsuse ja alalhoidliku hubase mugavuse.

Japandi interjööri alustala on soe ja neutraalne värvipalett, summutatud toonid koos loodusliku värvigammaga – pruunide ja beežide kooslus, kahvatud sinised, rohekad ning roosakad savivarjundid, näpuotsaga musta ja halli dramaatilisema kontrasti loomiseks.

Tapeedimustrid on inspireeritud otse loodusest – tuule käes õõtsuvad kõrrelised ja bambusvarred, õrnad kirsi- ja magnooliaõied, valguse ja varju peegeldused mustriprintides või hoopiski vaid materjali loomuomase tekstuuri jäljendus – linase kore lihtsus ja siidi pärljas värelus seinakatetes. Ka ehedad naturaalsest looduskiust seinakatted  – sisal, bambus, mererohi, paber-ja rotangpunutis – on siin omal kohal.

 

Vaata, kui palju võimalusi on luua japandi stiili Tapeedistuudios leiduvate tapeetidega.