Kodukontor

 

Kodukontoril on tänasel päeval eriti oluline roll, seetõttu on tähtis , et see ruum oleks lisaks funktsionaalsusele ka mugav ning pakuks vaimule ja meelele rõõmu ehk mõjuks ka inspireerivalt. Kodus on kontorinurk üsna tihti magamis- või elutoa osa või peab täitma lisaks ka külalistetoa ülesannet.

Ükskõik kus kontorinurk ka ei asuks, peaks see olema koht, kus saab keskenduda, pidada vajalikke (veebi)kohtumisi ja tunda end produktiivsena. Lihtsaim viis ruumi mitmekesistada on andes seintele elu tapeediga, miks mitte ka oma meelelaadiga ja kodu üldise kujundusega kokkusobiva seinamaalinguna mõjuva pilttapeediga.

Põnev seinakate aitab lihtsalt ühendada erinevad ruumi osad tervikuks ja panna elama kõledana mõjuva nurga.

 

Siin leiad ideid, missugused värvitoonid ja mustrid mõjuvad hästi loovusele ja keskendumisele ehk sobivad hästi just kodukontorisse.

 

ROHELINE annab suurepärase võimaluse tuua ruumi loodust. Rohelised taimemustrilised seinakatted loovad rahustava ja tasakaalustava miljöö, lummav loodusvaatega seinakate annab ruumile sügavust ja rahustab igatsevat hinge. Suured massiivsed lehemustrid loovad ruumile  sügavust andva efekti, parem lõbus loodustemaatiline džungel kui igavalt hall või tühi valge sein! Kes tugevamatoonilist ekstravagantset mustrit tööruumis liiga jõuliseks peab, võib valida pastelsemad rahulikumad rohelisevarjundid. Roheline parandab loovust ja keskendumisvõimet ning võib aidata ka kiiremini terveneda.

Rohelised tapeedid leiad siit https://www.tapeedid.ee/product-category/tapeedid/?filter_varv=roheline

 

KOLLANE on suurepärane valik, sest see on eelkõige teadmiste ja õppimise värv, mis aitab tähelepanelik olla, kuulda, näha ja omandada. Kollane aktiveerib aju toimingut ja loogilist mõtlemist. Kollane tugevdab närvisüsteemi ja lisab stressi talumisvõimet ning eneseusaldust, lisaks tugevdab kollane toon mälu ja otsustusvõimet. Seetõttu loetakse kollast üheks parimaks tooniks koosolekute- ja klassiruumides. Koduses kontorialas toob kollasetooniline tapeet päikselise helguse, mõjub ruumi avardavana, paneb muidu kõledavõitu ruumi igal juhul särama.

Kollased tapeedid leiad siit https://www.tapeedid.ee/product-category/tapeedid/?filter_varv=kollane

 

 

 

HALL on suurepärane taustatoon aidates interjööris vaos hoida, rahustada julgemaid värvivalikuid, mõjudes asjalikult ja korralekutsuvalt. Hall on justkui kindel kalju looduses, millest õhkab rahu. Halli iseloomustab ajatus, milles võib viibida lastes end kanda mõtisklustel ilma värvide möllu ja adrenaliinita. Hallivarjundilised seinakatted sobivad neile, kes eelistavad rahulikku vaoshoitust. See, kes oma kabinetiruumi minimalistlikuma ja rangemana soovib näha, võib kasutada lihtsa konkreetse joonega geomeetrilisi mustreid või ka betoon või kiviseina imiteerivat seinakatet.

Halli tooniga tapeedid leiad siit https://www.tapeedid.ee/product-category/tapeedid/?filter_varv=hall

 

 

VALGE on sarnaselt hallile eelkõige hea taustatoon. Ent lihtsalt valgega värvitud sein mõjub igavalt ja ei paku emotsionaalset kaitset, seevastu valgevarjundilised valgust peegeldava napi mustriga tapeedid loovad avara, elava ja helge õhustiku.

Valged tapeedid leiad siit https://www.tapeedid.ee/product-category/tapeedid/?filter_varv=valge

 

SINISES öeldakse kasvavat loovuse jõud ja inspiratsioon. Sinises on iseseisvust ja üksinda tegutsemist, teadus, kunst ja leiutised liiguvad siniste võngetega. On kasulik tuua sinise loovaid energiaid ruumidesse, kus lauldakse, mängitakse, maalitakse, kirjutatakse või tegeldakse käsitööga.

Sinised tapeedid leiad siit https://www.tapeedid.ee/product-category/tapeedid/?filter_varv=sinine