TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! SISUSTAME LASTETUBA 

Tapeet tapeedipood tapeedisalong

TAPEEDITREND 2021

Graham&Brown 2021 tapeet

Eelneva aasta heitlikust ajast tulenevalt on kodu omandanud meie kõigi jaoks veelgi olulisema koha. Ruum, milles viibime peab olema turvaline, mugav ja funktsionaalne, samas pakkuma meelele ja vaimule kosutust ja rõõmu ajal, mil liikumine on piiratud. Sisustustrendides on veel enam süvenenud looduslähedane mõtteviis ja individuaalsus, mis väljendub julges reeglitevabas maksimalistlikus kujunduses.

2021. a. kujunduse märksõnadeks on multikultuursus ja ekletika, erinevate stiilide oskuslik segamine, uue ja vana, vintage'i ja modernse julge miksimine. Maakodulike elementide toomine modernsesse linnakoju sai erilise hoo 20. aastal. Igatsus nostalgilise rahuliku maaelu, puhta toidu, ümbritseva roheluse ja loomade järele, soovi põgeneda pandeemilisest linnakeskkonnast looduse rüppe väljendavad nii suured botaanilised taimemustrid kui karge ja külmema värvipaleti asendumine maalähedaste soojade, hubaste värvitoonidega.Seda, et kaalukauss on tugevalt kaldu maksimalismil, pigem dramaatilisel kui tagasihoidlikul minimalistlikul lähenemisel, näitavad sügavad tumedad toonid, sumedad sameti- ja säravad kalliskivitoonid ja see tumedus ja sumedus ei tähenda süngust, vaid julget ja säravat! Et tumedad toonid on disaineritele meelepärased näitab ka see, et need on koha sisse võtnud isegi lastetubade seinakatetes, köögist, söögi- ja magamistubadest rääkimata.

Julgus olla julge väljendub nii säravates botaanilistes taimemustrites kui reisiigatsust peletavas jätkuvas metsikus džunglitemaatikas, kus suurte lehemasside vahel peidavad end loomad, linnud, putukad, tähistades samuti seda, et eksootilised seiklused liiguvad väljast siseruumidesse.


Graham 2021 tapeetRebelWalls digitapeet


Välisruumi jätkamine siseruumis ehk sujuva ülemineku loomine loodustemaatiliste pilttapeetidega, udulaama mattunud metsavaated, salapärane merealune maailm, unistama panevad müstilised fantaasiamaastikud, 3d lõpmatuse ja sügavuse efekti kujutamine suurtel pindadel näitavad kaasaegse digikunsti võimekust ja leevendavad igatsust reisimise ja tundmatute paikade avastamise järele.


KeK digitapeetW+G pilttapeetRebelwalls digitapeet


GB tapeet 21

2021. aastal on seinakatetel värvitoonidest suur favoriit kollane, mis annab tugeva vitamiinisüsti eelnevate aastate halli-kultusele. Soe päikseline kollane säravate julgete värvilaikudena on tulnud justkui ravima ja paneb elama morniks tõmbunud halli ja igavleva valge interjööri.


Nagu eelpool öeldud, siis suurte ja julgete pindadena jätkuvad sumedad kalliskivitoonid – purpur, punakad, lillakad, roosakad toonid, sügavroheline ja ka tumesinine hoiab endiselt kindlat positsiooni. Disainerkollektsioonides näeb disaineritele alati meelepärast efektset must-valget. Heledamas värvipaletis domineerivad soojad neutraaltoonid, kahvatud roosad ja soojad maatoonid, rohelised nagunii. Luksust lisab noobel metallik, mis avaldub eriti hästi elegantses geomeetrias. Trendikas element on seinaga samas toonis dekoorliist, mida julgelt kasutatakse nii tapeedipaneelide esiletoomiseks kui lihtsalt ühevärvilise seina elavdamiseks.


Graham tapeet21Graham 2021 tapeetGraham 2021 tapeet


Tapeedimustrites on veel väga päevakohane naturaalsete tekstuuride imiteerimine – marmori, siidi, mererohu, linase ja maalilised lasuuriad värviefektid. Kui marmoriimitatsioonid ja värvilasuurid on eksponeeritud suurte efektsete aktsentpindadena, siis peened siidi või rustikaalsed linasetekstuurid aitavad täita taustafunktsiooni jõulisemate aktsentpindade kõrval, aga annavad ka võimaluse kujundada rahulikum monokroomsem interjöör.


Pehmete rustikaalsete mattide või valgustpeegeldavate siidjate naturaalsete tekstuuridega tapeedid muudavad ruumide seinad elavaks ja annavad kodule maksimaalse hubasuse, samas kui lummavad aktsentpinnad lasevad meelel unistada ja toetavad igatsevat vaimu. Kõigi nende seinakatetega saab luua individuaalse ainuomase, turvalise ja harmoonilise keskkonna.
 

 

tekst: Anneli Sisask - Tapeedistuudio sisekujundaja
pildimaterjal: tootjad (
https://www.tapeedid.ee/epood/TOOTJAD/)