TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! SISUSTAME LASTETUBA 

Tapeet tapeedipood tapeedisalong

DEKOORLIISTUD ja -ELEMENDID

Epood > DEKOORLIISTUD ja -ELEMENDID

Europlast® dekoorliistude ja -elementide kogu tootevalikut on võimalik näha ja tellida Tapeedistuudio salongis, kataloogi on võimalik kaasa laenutada. Siin põgus ülevaade toodetest: 

Stukkdekoori imiteerivaid tugevast komposiitmaterjalist dekoratiivliiste ja –elemente võib pidada üheks enamlevinumaks dekoreerimisvõtteks lagede ja seinte kaunistamisel. Õigesti valitud dekoratiivliistud ja –elemendid rikastavad ruume ja muudavad interjööri kordumatuks.

Europlast® sarja iseloomustab väga suur tootevalik, vormide, profiilide ja ornamentide mitmekesisus: seinaliistud ja seinakaunistused, laeliistud ja valguskarniisid, laerosetid, põrandaliistud, ukseava raamistused ja piirdeliistud, dekoratiivsed konsoolid, pilastrid ja sambad, kaminasimsid ja friisid.

 

Polüuretaanist dekoorliistude- ja elementide eeliseks on:

  • Väga vastupidav: aja jooksul mustri selgus ei kao, ei hakka pragunema ega pudisema;

  • Vastupidav ilmastikumuutustele ja niiskusele, ei ima endasse tolmu;

  • Suurepärane tekstuuri kvaliteet;

  • On eelnevalt krunditud ekstra valge värviga;

  • Ülevärvitavad paeaegu igat liiki värvidega;

  • Kõik liistud ja karniisid on saadaval ka painduvatena (nn. flex);

  • Lihtne paigaldada ja igal moel töödeldavad;

  • Ökoloogiliselt puhas toode.


 

Laekarniisid ehk lae ääreliistud võimaldavad esmajoones peita/katta seinte ja lae ühenduskohti ent samas võimaldavad teostada ja rõhutada erinevaid arhitektuurseid stiile ja lisada interjööri elegantsi. Polüuretaankarniisid on kerged, kergesti töödeldavad ja lõigatavad, väga mugavad paigaldada, erinevate efektide tekitamiseks võib neid dekoratiivvärvidega üle värvida. Laeliistud on tellitavad 2 meetristena.
1,50,112 dekoorliist1,50,194 dekoorliist1,50,208 dekoorliist1,50,124 dekoorliist1,50,107 dekoorliist1,50,255 dekoorliist1,50,165 laeliist

Valguskarniisid paigutatakse tavaliselt lae pinnast allapoole, nendesse võib paigaldada nii päevavalguslambid kui ka Led- ehk valgusdioodvalgustid. Valguskarniis tõstab madalamat lage visuaalselt kõrgemale ning laiendab ruumi piire ja rõhutab seinte jooni ning annab ruumile efektse valgusmängu. Valmis karniisi eeliseks on see, et jäävad ära tüütud kipsitööd, pahteldamised ja lihvimised. Valguskarniisid on tellitavad 2 meetristena ning on saadaval ka painduvate elementidena.
 


Põrandaliistu
põhifunktsiooniks on luua põranda ja kogu ruumi kui terviku lõpetatus. Põrandaliist täidab ka teisejärgulist ülesannet: selle sisse saab peita juhtmeid ja kaableid. Põrandaliistud kinnitatakse liimiga, kruvidega või peitenaeltega ning liiste järgatakse ketaslõikuriga (võib kasutada ka käsisaagi). Kõik Europlasti polüuretaanist põrandaliistude mudelid on teostuselt painduvad (flex), neid võib kasutada kumeratel pindadel. Põrandaliistusid on kerge töödelda, paigaldada ja dekoratiivvärvidega üle värvida. Põrandaliidtud on tellitavad 2 meetristena.

Laeroseti põhieesmärgiks on rõhutada lühtri väärikust ilma seejuures lage "üle koormamata". Roseti valimisel kehtivad järgmised reeglid: roseti diameeter ehk läbimõõt peab olema veidi väiksem või võrdne lühtri diameetriga, samuti peab olema välja peetud üldine ruumiteostuse stiil.
Dekoratiivrosette kasutatakse sageli ka iseseisvate arhitektuursete elementidena seinte dekoreerimiseks.

Seinaliistud, simsid, friisid, erinevad profiilid seinte ja lagede jaoks on reeglina ühe paigalduspinnaga ja sagedamini kasutatakse neid kahte pinda eraldava/jaotava bordüürina, näiteks erineva mustriga tapeetide puhul või paneeli üleminekul tapeedile või värvitud pinnale aga ka raamistike loomiseks seintele ja lakke kombinatsioonis nurgaelementidega. Polüuretaanist simsid kombinatsioonis dekoratiivsete nurgaelementidega on leidnud laialdast kasutamist  nii raamistike loomisel seintele või lakke kui ukseavade ja kaarte, raamatukoguriiulite teostuses.


Nurgaelemente
ja vahetükke kasutatakse alati koos simssidega. Reeglina ei ole need dekoratiivdetailid mitte lihtsalt tähtsad, vaid on üheks peamiseks komponendiks dekoratiivse raamistiku, selle stiili ja täiuslikkuse loomisel. Nurgaelementide ja simside ornamentide mitmekesisus võimaldab luua kordumatu interjööri!


Erinevad seinadekoorid ja -kaunistused annavad ruumile lõpliku viimistluse ja täiusliku nüansi.
 
Konsoolid ja seinaorvad

Uste ja seinaavade piirdeliistud ja dekoorelemendidSammas on ümar või kandiline püsttoend, mis on müürist või seinast tavaliselt eraldatud ja koosneb kolmest osast: baas, tüves ning kapiteel. Pilaster ehk poolsammas  on sammas, mille tüves ulatub seinast või piilarist pooleldi välja ehk see on lame püstine seinasammas. See eendub seina pinnast, kuid pole sellest eraldatud. Pilaster koosneb samadest osadest kui sammas – baas, tüves ja kapiteel. Samba/poolsamba pind võib olla sile või püstvagudega. Sambad võimaldavad taas rõhutada ruumi arhitektuurset stiili ja elegantsi.


 

Reljeefsete 3D seinapaneelidega saab moodustada efektse pinna. Paneelid on valmistatud kvaliteetsest polüuretaanist ja neid on kiire, mugav ja lihtne paigaldada. Ning nad on üle värvitavad mistahes tooni! Kõik kujundid on laiendatavad igas suunas - neil on automaatne mustrikordus.


Europlast'i liistud ja dekoratiivelemendid on valmistatud polüuretaanist ja on suurepäraseks alternatiiviks samalaadsetele kipskrohvist kaunistustele. Kuna polüuretaanist reljeefdekoor on kerge, siis selle paigaldamine on oluliselt lihtsam. Polüuretaan, millest Europlasti reljeefsed dekoratiivliistud ja –elemendid valmistatakse, on tihedusega 250-350 kg/m3. See ei ima endasse lõhnu, on ökoloogiliselt puhas, välistatud on lõhenemine. Temperatuurirežiim kasutamisel on alates +60 kuni -50°С. Kõik reljeefdekooritooted on kaetud krundikihiga, mis võimaldab neid üle värvida praktiliselt igat liiki värviga.
 

Europlast sarja tooteid saab valida ja tellida Tapeedistuudio salongis E Kaubamaja 2. korrusel.

Europlast sarja dekoorliistud on tellitavad 2 meetristena, muud elemendid tüki kaupa. Kõik Europlast® laeliistud ja karniisid on saadaval ka painduvana (nn. Flex). Tänu materjali elastsusele ja painduvusele saavad kumerad seinad ja laed elegantselt viimistletud ning see annab lõputud võimalused (ümarad jooned, ringid ja kurvid). Dekoorliistude- ja elementide paigaldamine on imelihtne, liistud on kerged ja ülevärvitavad.