TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! 


Sisustame lastetuba 

 

Tapeet tapeedipood tapeedisalongMaterjalid

Pabertapeet

Traditsioonilise ja levinuima pabertapeedi aluspõhi on kaetud valgust mitte läbilaskva värviga, mis varjab ka paberi koltumist. Tapeedi pealiskihile on trükitud (sageli ka sisse pressitud) muster. Kvaliteetsematel neist on kahekordne pealiskiht. Teadlik tarbija, kes pöörab erilist tähelepanu viimistlusmaterjalide keemilisele koostisele, peaks eelistama naturaalset pabertapeeti. Selle pindmine muster või värvikate jätab läbi kumama paberi struktuuri. Tapeet on valmistatud vanapaberist ning selle värvimiseks kasutatakse linaseemneõlist ja maisitärklisest valmistatud tinti. Tulemuseks on 100% ökoloogiline ja allergiavaba toode.

Pabertapeetide valik e-poes 
 

Easy-up ehk liim seina tapeet

Heal lapsel mitu nime! Easy-up ehk liim seina tapeeti tuntakse ka fliistapeedina ning inglise keeles ka non-woven või smartpaper’ina. See on tugevdatud aluspõhjaga tselluloosi- ja polüesterkiudu sisasldav väga lihtsalt käsitsetav nn. „hingav” tapeet. Kuna naturaalsed ehk hingavad easy-up´id, eriti heledatoonilised, võivad oma kiulisuse tõttu läbi kumada, siis on soovitatav aluspind kogu tapetseeritava seina ulatuses ühetooniliseks värvida. Easy-up´i puhul puudub vajadus tapeedi eelnevaks immutamiseks liimiga. See tapeet on mitteveniv ja mitterebenev, stabiilsete mõõtmetega ning hoiab kokku kasulikku tööaega. Tapetseerimistööd muutuvad oluliselt lihtsamaks, puudub vajadus spetsiaalse tööpinna (tapetseerimislaua) järele ning mööbli ümberpaigutamiseks ruumides.  Tapeedi võib seinale kinnitada kasvõi otse rullist, mõõtes parajad paaanipikkused juba seinal. Kanna liim rulliga seinale kahe kuni kolme paani ulatuses. Seejärel silu paan kinni serv-servaga teise paani kõrvale. Easy-up tapeetidele sobib valmis seinaliim või Metylan Direct liim. Easy-up tapeedi paane on lihtne ühendada, paanide vahekohad jäävad märkamatuks. Uste- ja aknaavades on easy-up tapeeti lihtne lõigata ka niiskena. Hõlpsalt paigaldatava easy-up tapeediga saab kvaliteetsema lõpptulemuse ka ilma eelneva tapetseerimiskogemuseta. Hiljem on easy-up tapeeti seinast lihtne eemaldada, samas hästi paigaldatud easy-up ehk fliisalusel tapeeti ei pea ilmtingimata eemaldama, sellele võib ka uue materjali peale kleepida.

Enamus Tapeedistuudios pakutavad easy-up tapeedid on „hingavad”, ei sisalda PVC-d ega klooriühendeid. Need keskkonna- ja tervisesõbralikud tapeedid sobivad ka allergikuile ning on väga hea pesemis- ja pleekimiskindlusega.

Liim seinale tapeetide valik e-poes 

Tekstiiltapeet

Tekstiilitapeetidega on seinu kaetud juba sajandeid. Tekstiiltapeedid võimaldavad ajatut elegantsi nii klassikalises kui kaasaegses sisustuses. Selline tapeet tekitab eriti sooja ja luksuslikult rahuliku miljöö.
Tekstiiltapeeti on võimalik tellida sõltuvalt kollektsioonist, kas rullina või jooksva meetri kaupa. Tavapärane materjali laius on 90cm – 1m või 10x0,52 m rull. 
Tänapäevase tekstiiltapeedi aluskihiks on paber või nn. non-woven ehk fliis, mille peale on kleebitud kootud mustriga kangas või kangakiud. Tekstiilina kasutatakse villa, džuuti, puuvilla, siidi, lina ja kunstkiude. Selline tapeet tekitab eriti sooja ja luksuslikult rahuliku miljöö. Seinale liimitakse seda sõltuvalt tapeedi aluspinnast, kas nagu easy-up ehk fliistapeeti või nagu pabertapeeti. 
Tekstiiltapeet ei salli liigset niiskust, suurt õhu niiskustaseme kõikumist, sobib kuivhooldus. Enamjaolt tekstiiltapeedid on valguskindlad, see tähendab, et ei pleegi ära. 
Tekstiiliga võib katta ka vaid ühe seina. Põhjus, miks mitu korda kallimat tekstiili eelistatakse tavalisele tapeedile, on tekstiilile omane naturaalne struktuur ja värvigamma, mis muudab seinapinna elavamaks ja vahetumaks. Igal juhul tekitab ta luksusliku, aga samas ka pehme ja koduse miljöö.


 

Flokk- ja samettapeedid

Luksuslikud sametpinnaga tapeedid, kus sametiste kiududega on moodustatud matile või metalselt läiklevale pinnale muster. 
Nagu tekstiiltapeetki, ei sobi ka samettapeet niisketesse ruumidesse ja nõuab kuivhooldust.
Pehme reljeefiga flokk- ja samettapeetide paigaldusel on oluline jälgida, et liimi ei satuks tapeedi pinnale!
Suure valiku samet-, klaaspärl- jm eriefektidega seinakatteid leiad meie salongi erinevatest kollektsioonidest!

Samettapeetide valik e-poes 


 

Vinüültapeet

Vinüültapeet on keemiatööstuse produkt, mistõttu ökoloogilised kaalutlused tasub selle tapeedi puhul unustada. Täissünteetilistele vinüültapeetidele ei sea tootmisprotsess mingeid piiranguid, mistõttu värvi- ja mustrivalik on väga suur. Olemas on nii perfektselt sileda pealispinna kui ka tugevalt reljeefse mustriga tapeete. Vinüültapeeti iseloomustab keskmisele tarbijale vastuvõetav hind. 
Vinüültapeeti on kerge hooldada, PVC-kattega õhku mitte läbilaskev pealispind annab sellele tapeedile hea pestavuse, ent samas takistab see seinte loomulikku hingamist. 
Vinüültapeedi kasutamisest peaks hoiduma, kui peres on allergikuid.

Vinüültapeetide valik e-poes 

 

Vedeltapeet

Vedeltapeet on hea alternatiiv tavalistele tapeetidele ja värvidele. See on puuvilla, tselluloosi, mineraalide ja siidikiududest mass, mille segamisel veega saadakse põnev naturaalne antistaatiliste ja heli summutavate omadustega, hingav ning pehme seinakattematerjal. 
Vedeltapeet on kergelt paigaldatav, ei vaja erilist seina ettevalmistust, kuna katab ühtlaselt ebatasaseid pindu, sealjuures näiteks ka torusid ja muid erikujulisi pindu. Vead on kergesti eemaldatavad vee abil. 
Nagu eelpool öeldud, tänu oma naturaalsele olemusele on vedeltapeet ökoloogiliselt puhas, lõhnatu ja allergiavaba, 
reguleerib hästi ruumi õhuniiskust, seinad on alati soojad ja hingavad ning ei tekita kaja. 

Vedeltapeet on viimistlusmaterjal, mis elustab interjööri ning loob hubase ja sooja koduatmosfääri. Vedeltapeedid pakuvad erinevaid lahendusi nii moodsasse interjööri kui ka maalähedasse talumajja. Tapeedistuudio valikus on nii pehmemad kui ka kõva pinnakihi jätvad materjalid. Toode on pakendis kasutamiseks valmis ja pakendatud sideainega segatuna juba õigesse vahekorda. Hinnad  algavad 15 eurot pakend.

Vaata veel vedeltapeetide kohta siit 


 

Tasandustapeet

Tasandustapeet ehk pahtel rullis on ideaaalne alternatiiv pahteldamisele ebatasastel pindadel nagu näiteks klaaskiudtapeet või nn. Seineks ehk ülevärvitav tapeet, mille eemaldamine on tülikas, vaevarikas ja tolmurohke nagu ka seinte pahteldamine. Fliisalusel tasandustapeeti on väga lihtne paigaldada. Rulli liim seinale ja paigalda materjal otse rullist nagu easy-up ehk liim seina tapeete, paane ei pea eelnevalt valmis lõikama. Tasandustapeet annab sileda ja valge pinna ideaalseks tapeetimiseks. Kui plaanite seinu värvida, siis kulub minimaalne kogus värvi, ka kruntvärvi pole enam vaja. 

Tasandustapeeti saab tellida siit 
 

Korktapeet

Korktapeedi dekoratiivne korgikiht valmistatakse Vahemereäärsetel aladel kasvava korgitamme koorest. Kuna korgitammelt käsitsi eemaldatud koore asemele kasvab uus kiht ca 9-10 aastaga, on kork ainulaadne taastuv ja keskkonnasõbralik loodusvara. 
Korktapeet on tervisesõbralik seinakate. Tänu korgi antistaatilistele omadustele ei tõmba korktapeet tolmu ligi, sobides hästi ka laste- ja magamistubadesse. Tänu oma ainulaadsele struktuurile korgikiht peaaegu ei vanane ega ima lõhnu, näiteks ka mitte tubakasuitsu. 

Kvaliteetsest ja ökoloogilisest korgist seina- ja laekattematerjalid pakuvad nii mugavust kui silmailu ja on üheks tervislikumaks lahenduseks siseviimistluses:
• Kork on looduslik ja taastuv materjal
• Kork kindlustab sooja sisekeskkonna – salvestab soojust ja peegeldab
seda tagasi
• Kork on soojusisolaator – aitab hoida toatemperatuuri ja ruumi mikrokliimat
• Kork on hea heliisolaator – takistab ruumidevahelist helide levikut
• Peale soojus- ja heliisolatsiooni annab parema kaitse elektromagnetväljade kahjuliku kiirguse eest
• Korkpinda on lihtne puhastada ja korras hoida
• Kork on antistaatiline – ei tekita tolmu ligi tõmbavat staatilist elektrit ehk on tolmu ja tolmulestavabam kui kõik muud materjalid
• Kork on hüpoallergeenne – tänu oma looduslikkusele ja antistaatilistele omadustele ei tekita allergiat
• Kork on vetthülgav ja niiskuskindel
• Kork võimaldab peita seinte pragusid ja ebaühtlast pinda tänu oma vähemalt 2 millimeetrilisele paksusele
• Korki on lihtne paigaldada – lihtsalt järgi juhiseid

Vaata veel korktapeetide kohta siit 


 

Rootapeet

Bambus- ehk rootapeedid kujutavad endast seinakattematerjale, kus värvitud paberist aluspaanile on kleebitud erinavaid looduslikke materjale nagu bambuse-, sisali- ja džuudikiude ning muid kõrrelisi. Naturaalsetest kiududest tapeet valmib suures osas käsitsi – selekteeritud taimekiud pestakse, kuivatatakse ja kootakse traditsioonilistel kangastelgedel või põimitakse ükshaaval liimitud paberalusele. Lähtuvalt toormaterjalist ja valmimisprotsessist on sellistele kiudtapeetidele iseloomulik ebaühtsus isegi sama partii ulatuses või koemustris ning ei ole võimalik saavutada nn. ühtlase seina effekti – paanide ühenduskohad on paratamatult nähtavad. See kõik aga annabki bambustapeedile tema eripära ja võlu rõhutades seinakatte looduslikkust ja keskkonnasõbralikkust. 
Looduslikke kiudtapeete kasutatakse enamasti kujunduselemendina kas ühel või kahel seinal, samuti ka üksiku paanina hästi eksponeeritud pinnal andmaks aktsenti ülejäänud sisekujundusele. Erinevalt harjumuspärasele vertikaalsele paani kleepimisele võib kiudtapeeti paigaldada ka horisontaalse paanina, st et bambusekiud jäävad vertikaalselt jooksma. 
Looduslikud kiudtapeedid on enamasti laiemad kui pabertapeedid, paani laius 90-100 cm ja müügil jooksva meetriga või ca 7,5 m pikkustes rullides. Meetriga ostes on eeliseks miinimumini viidud materjali kulu. Tapeedi paigaldamisel tuleb kindlasti jälgida kauplusest kaasa antud juhiseid, aga üldjuhul on paberalusel kiudtapeedi paigalduseks sobivaim PVA sisaldusega liim. Bambustapeeti lõigatakse kääridega ja paanipikkusele tuleb nii ülevalt kui alt 1-2 bambuseribi juurde arvutada, mis paigaldamisel keeratakse tagasi ja liimitakse paani alla vastu seina, et ribisid ühendav niit ei saaks hargnema hakata. 

Looduslikust kiust seinakattematerjalid ei talu vett, seega saab neid puhastada ainult tolmuimeja või harjakesega. Sellest tulenevalt peaks eelnevalt kindlasti läbi mõtlema ruumi kasutusotstarbe ja tapeedi määrdumise võimalused – näiteks kööki ei ole bambustapeeti vast soovitav panna. 
Naturaalne rootapeet toob ruumi soojust, summutab helisid ning katab hästi ka ebaühtlasema pinna.