TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! SISUSTAME LASTETUBA 

Tapeet tapeedipood tapeedisalong

Laste- ja noortetoad

Lõbusad ja loovad lastetoad  

Mida võiks silmas pidada laste-ja noorukitubade kujundamisel


Oluline on leida kompromiss lapse soovide-eelistuste, ruumi võimaluste ning kodu üldise sisekujundusliku terviku vahel. 

Otstarbekas on planeerida ruum, mis kasvab koos lapsega. Võimalusel vali mööbel, mida saab kohandada vastavalt lapse kasvamisele. Eelistama peaks kergeid liigendatavaid, hõlpsalt ümber paigutatavaid mooduleid. Kujundage koos lapsega ümbrus, mis vastab tema eale ja on sobiv tema olemusega. 

Taylor&Wood - Loo-seda-ise-tapeet

Tee tuba inspireeriv nii, et keskkond inspireeriks last ise looma ja mängima. Püüdke luua ruum, mida ka laps ise saab hõlpsalt edasi kujundada vastavalt oma maitsele ja hobidele. Seintel või isegi mööblil ja põrandal võiks olla koht, kuhu võib joonistada, mida võib 
kleebistega täiendada või kuhu saab lemmiktegelase postrit kinnitada. Selleks on olemas nn. interaktiivsed tapeedid. Need kujutavad endast tapeedidisaineri poolt musta kontuuriga joonistatud mustreid, mille kujundeid saab ise värvida või kleepsude ja fotodega täiendada - nt. disainerite Taylor & Woods’i tapeet Frames ehk Raamid -  seda võib nimetada ka tee-seda-ise-tapeediks või värvitav kleebisbordüür. 
Tahvlikleebis Plage'lttahvelkleebis Plage

Lisaks rullis tellitavale tahveltapeedile, millega saab katta seinasuuruseid pindu, leiad Tapeedistuudiost ka tahvlikleebiseid, kuhu laps saab joonistada-kirjutada tavalise tahvlikriidiga. Tahvlikleebised on toredate kujunditega või lihtsad neljakandilised, millest on ka ise võimalik  kujundeid lõigata või sobivas suuruses tahvel seinale, uksele, lauale, ... tekitada. Tahvlikleebise komplektis on kriit kaasas!

 

Lollipops kollektsiooni kangad ja tapeedid Camengo'ltRuumile võib kujundada rahuliku fooni erinevat tooni pastelsete tapeetidega, mida on võimalik elavdada lapsele oluliste esemete, erksamat värvi mööblitükkide, hõlpsalt eemaldatavate dekoorelementide, piltide, seinaaplikatsioonide-kleebiste, põrandale keebitava mänguga või kerge baldahhiiniga voodi-diivani kohal ning vahetatavate akna- ja voodikatetega.

Lõbusaks pilgupüüdjaks võib olla ka üks erksavärviline sein, kus kirevamustrilistest erinevatest tapeedirullidest on välja lõigatud vahvaid aplikatsioone ning need seinale põnevaks kompositsiooniks kokku kleebitud. Tapeedistuudios on  tapeedijääkidega kaste, milles soodsa hinnaga 
põnevat materjali piisavalt leidub, kasvõi mängumaja meisterdamisekski, tuleb vaid natuke aega investeerida, eriti vahva on seda koos laste endiga teha!


Emmedel-issidel ei tasuks karta seda, et ruum saab "liiga ninnu-nännu", kuna lapsed  kasvavad väga kiiresti, tuleb nende tube värskendada niikuinii tihedamini kui ülejäänud elamist. Kui toaomanikule ikka teatud Disney-teema väga meeldib, võiks leida kompromissi. Ei pea panema tervet seina multifilmi kangelasega üleujutatud katte alla, võib koos lapsega valida kleebiskomplekti või väiksemamõõdulise pildi/pilttapeedi ning ülejäänud ruumi sellega harmoniseeruvad rahulikumad toonid, mis kajastuvad seina värvides, taustatapeetides, kangastes. Kleebiste eeliseks on see, et enamus on neist eemaldatavad ilma, et aluspind kannataks. Kleebiskomplektidest leiab ka kasvumeetreid ehk mõõdupuukleebiseid, kuhu saab märkida kasvamise.
Kui eesmärgiks on ikkagi nö. ajatu ruum kujundada, siis  kindlaimad valikud on horisontaalsed või vertikaalsed triibud, mummu-, täpi- ja ruudumuster ning heledal taustal lihtne ornament.


 Tapeedid ja kleebised Les Petits kollektsioonist

 

Uuri materjalide kooslusi ja eelista looduslikku  

puuvillakangad Clarke&Clarke kollektsioonistTänases, valdavalt linlikus ühiskonnas, kus lapse allergiaga võitlevaid kodusid on üha enam, tuleks materjalidest eelistada looduslikke - naturaalseid, hingavaid, antistaatilisi: puitu, korki, paberit, linaseid ja puuvillaseid materjale. Väga õdusa, pehme ja loodusliku fooni loob näiteks tekstiiltapeet või paberimassist ja erinevatest looduslikest kiududest valmistatud vedeltapeet, mida võib taas kasutada ka osaliselt, teatud seinaosades. Vedeltapeediga saab anda õdusa rahuliku fooni kirjumatele pabertapeetidele ja armsatele puuvilla tekstiilidele. Dekoratiivne rõhk võib olla ka vaid tekstiilidel, kui seinad on viimistletud naturaalsete krohvide, laudise või vedeltapeediga.

 

Võimalikud värvikooslused laste- ja noorukitubades

Nagu eelpool mainitud, tuleb arvestada eelkõige lapse enda toonieelistusi. Teismeliste tubades tulevad kõne alla ka dramaatilisemad tumedad ja väga erksad toonid, väikelaste puhul võiks eelistada pastelsemaid toone ja heledaid foone.  Noorukitubades võiks julgelt kasutada ootamatuid kooslusi, üldiselt teismelised soovivad pigem põnevat kui tagasihoidlikku. Näiteks noore poisi tuba kujundades võiks talle välja pakkuda aktsenttooniks lisaks sinistele ja rohelistele ka  erkroosa või puhta punase, mis must-valgete ning metalliktoonidega mõjub moodsalt ja värskelt või tüdruku heleroosa printsessitoa unistust täites võiks roosale tasakaaluks tuua õunarohelist ja türkiisi ning miks mitte ka dramaatilist musta.  Tagasihoidlikuma loomuga lapse puhul võib välja pakkuda loodusteema, kus heledal foonil domineerivad rohelised ja pruunid aktsendid, taimemotiivid, puidust mööbel ja sisustusdetailid, puuvillased ja/või linased kangad. Kuigi ka siin saab ruumile särtsu anda erksama laimirohelise ja sügava šokolaadipruuniga või türkiisi ja päikesekollasega.
Tapeedid, kangad ja sisustuselemendid iLiv kollektsioonist BirdhouseTapeedid, kangad ja sisustuselemendid iLiv'i Pirates Life kollektsioonistPiltpaneelid Khroma Kidzz kollektsioonist

Nipid ruumi elavdamiseks ja terviku hoidmiseks 

Valdavalt valgega kujundatud alusfoon loob valgusküllase ja värske üldmulje ning annab võimaluse kasutada eritoonilisi erksaid detaile. Clarke&Clarke kollektsioon Storybook
Kasuta ühes seinas või seina osas suuremustrilist tapeeti, värvitud seintele kleebi üle jäävatest tapeeditükkidest välja lõigatud motiivid, nii liidad hõlpsalt värvitud ja tapeeditud seina.
Kui lapse suur soov on saada multifilmi-muinasjututegelasega kogu seina hõlmav tapeet, mis on ka lihtsaim ja kiireim moodus ruumi efektseks muutmiseks, siis tuleks kasutada detailides samu toonikombinatsioone, mis tapeedis ning ülejäänud seinad ja suuremad tekstiilpinnad rahulikumad ühetoonilised valida.

Ruumi saab kõige lihtsamalt terviklikuks detailidega - meisterda seinast üle jäänud tapeeditükkidega mõned karbid-kastid raamatute, mänguasjade, pisividinate hoidmiseks ning õmble  kangast, millest kardinad said tehtud, paar patja, tore on kui sarnasest kangast ka voodikatteks jagub. Voodi on reeglina toas domineeriv ese, kui sellel on ülejäänud ruumiga kokkusobivad tekstiilid, jätab tuba lihtsamini korras mulje!
Lihtsaim moodus absoluutselt terviklik ruum saada, on valida tapeedid ja kangad ühest kollektsioonist. Vali läbivaks kas ühtne muster või värvitoon. Maksimaalse tulemuse saab, kui lisaks kardinatele ja patjadele ka lambivarjud ning lemmiknukud, -loomad sama kollektsiooni kangast rüü saavad!


Loogem lastele meeldejääv lapsepõlv, kus on arvestatud ka nende oma soovidega!


 

tutvu meil pakutavate laste sarjadega 

Khroma Kidzz kollektsioon