TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! 


Sisustame lastetuba 

 

Tapeet tapeedipood tapeedisalongKarlslund

Borastapeter on loonud kollektsiooni, mille tapeedid on valmistatud Rootsi arhiivmaterjalide põhjal ning mille vanim näidis  pärineb suisa aastast 1564. Karlslundi tapeedid on valmistatud Easy-up/non-vowen põhjale, mis on vastupidav, hingav ja mida on kerge paigaldada. 
Karlslundi kollektsiooni tapeetidel on omad erilised lood ning nende mustrid on figureerinud rohkete ajalooliste sündmuste tagaseinal. Läbi taastamiste ja uute tõlgenduste me anname elu neile lugudele, põimides neid tänapäevaga.

ROSENVINGE


On 1940ndad ning ajaloolise maja renoveerimistööd Malmös on hoos. Tööline leiab osi sellest tapeedist ühe viiltoa taladelt. Tuleb välja, et ta on leidnud vanima tapeedi põhjamaades, mis on pärit 1564. aastast.
 

TESSIN


Linnamees, krahv ja saadik Carl Gustaf Tessin elab oma elu 1700ndatel aastatel suure kunstihuvilisena. Ta palub prestiižikal disaineril Swen B Liungqvistil maalida kaunis tapeet enda kodule, Åkerö lossile, mis asub Yngareni järve saarel Södermanlandis. Siin on üks neist.

LINNÉ

Hammarby talu täidab Carl Linnaeuse unistused „puhkusest eemal Uppsala kahjulikust keskkonnast“. Ta ostab selle maa 1758. aastal ning ehitab sellele maja ja muuseumi kõigi tema kollektsioonide tarbeks. See tapeet kaunistab tema tütarde magamistuba.

 

DROTTNINGHOLM


On 9. juuli, 1766. Täna õhtul on kavas äsja / hiljuti pidulikult avatud kuninglikus palees asuv Drottningholmi teatri esimene etendus ning näitlejateruum lava taga kihab energiast ja saginast. Gustavi-aegne seinakate aitab näitlejatel inspiratsiooni koguda.

 

SÄFSTRÖM


1782. aastal sureb kuninganna Lovisa Ulrika. Loodetavasti ei olnud ta siis teadlik asjaolust, et tema armastatud palee Svartsjös seisab varsti tühjana ning pikal perioodil aeglaselt lagunevana. Õigupoolest möödub üle saja aasta, enne kui hüljatud palee Färingsö saarel lõpuks taastatakse – küll aga teistsuguse  eesmärgiga. Selle hooned muudeti sunnitöö laagriks  ning kuni 1966. aastani majutas palee eriti raskeid kurjategijaid. 40 aastat hiljem tehakse uus katse eesmärgiga taastada palee originaalstiil. Lisaks teistele töödele maalib dekoratiivmaalija ja kunstnik Hanna Säfström käsitsi tapeedi tuginedes originaalnäidetele. See tapeet on üks tema imelistest töödest, 1700ndate tõlgendus nii, nagu kuninganna Lovisa Ulrika oleks seda kogenud.

 

BJÄRKA SÄBY

1782. aastal ostab konsul Oscar Ekman Bjärka Säby–nimelise mõisa Östergötlandis. Üsna pea ehitas perekond oma valdustele kooli, vanadekodu, haigla ning majutuse töölisklassi peredele. Seda seinakatet võib näha palee vahekorrusel.

 

FRANSK BAROCK


Ühel ilusal päeval saab tehaseomanik Hedenström erakordse kingituse. Selleks on imekaunis käsitsi trükitud barokk-stiilis tapeet, mille eest on hästi hoolitsetud ühes Soome mõisahoones. Nüüd, peaaegu kaks sajandit hiljem, tuuakse tapeet välja selle kindlast varjupaigast ning talle antakse uus elu.

 

DANSK OLLE


On 1800ndate esimene pool ning oleme ühe taanlase  pelgupaigas. Siin, Övraby lähedal keset metsa, asub vana majake, millel nimeks „Taani Olle talu“. Seinad majakese tubades on kaunistatud šabloonvärvingutega paberil. See tapeet on taasloodud käsitsi maalitud mustrist koostöös Regionaalmuuseumiga Kristianstadis.

 

LINDÖ TORP


„Taani Olle talu“ ja Göinge lähedal, sügaval metsades, leiame vana elumaja Lindö Torp. On varajased 1800ndad ning majakese söögituba on  dekoreeritud just selle tapeediga.

 

BLOMSLINGA


Industrialismi laine muudab ühiskonda mitmel moel. Tavainimestel on nüüd ligipääs asjadele, mis varem kuulusid kõrgklassi ja kuningliku soo pärusmaale. Heaks näiteks on tapeet, mis kergitab tihti ekstravagantsi latti oma pidulike mustrite ja suurejooneliste dinsainidega. Asja mõte: Õite Jada Gothenburgi Tapetfabrikust aastast 1862.

 

PIGKAMMAREN


Siseneme 1880ndate Rootsi teenija kambrisse. Seda väikest ruumi täidab kahtlematu uhkus. Põhjus peitub selle stiilselt dekoratiivses seinakattes, mida varemalt nähti harva mujal kui mõisate ja losside aadlike ruumides. Asjaolu, et isegi teenija võib nautida mustrite ilu, tuleneb uuest rullmustri tehnoloogiast. Nüüdsest peale saab tapeeti masstoodanguna palju madalama hinna eest.

 

STJÄRNTRELLIS


On 1800ndate lõpp ning Rootsit valitseb Oscar II. Ühes Rootsi kuninglikus palees on aeg kauaoodatud õhtusöögipeoks. Klassikalises rokokoo söögitoas võib näha seda tapeeti seinu kaunistamas.

 

VALLMO


Aasta on 1880 ning Charles Frederick Engblad avab Göteborgi tapeedivabriku. Täielikult kooskõlas Rootsis laialtlevinud tõlgendusega Art Nouveau stiilist, mitmed mustrid on inspireeritud Rootsi taimeriigist. See seinakate oma lopsakate moonidega on särav näide ning pärit Boråstapeteri poolt säilitatud originaaltapeetide ulatuslikust arhiivist.

 

JUGENDTRÄD


Oleme kuskil Rootsis varajastel 1900ndatel. Art Nouveau stiil on laialt levinud arhitektuuris ning disainis – innovatiivseks peetud väljendus ja reaktsioon vanade tavade vastu. Just sel perioodil loodi see tapeet – muster, mida Boråstapeter on hoolikalt säilitanud ning välja võetud rohkem kui sada aastat hiljem.

 

BROKADFÅGEL


Oleme Övarpis, väikeses külakeses Kristianstadi lähedal Skåne's. Ühest küla talumajast võib leida seda tapeeti. Selle taastajateks olid Nils-Lennart ja Karin Persson koostöös Kristianstadis asuva Regionaalmuuseumiga.